Hot and Sour soup Tofu Recipe help needed

@HonnyBrown wrote:

I'm asking instead of buying multiple boxes for cheap, why not get a bag of the rice for much cheaper.

I used to make lobster risotto on New Year's Day. It made sense for me to buy a $6 box for one occasion. Since you make risotto frequently, why not buy the raw rice in a bag.

Link to a bag on Amazon for me? I am not sure which one you mean?

ETA: Kroger Arborio rice is $2.49 for a 16 oz bag.
I paid $1.49 for a 17 oz box of really good stuff.
Do they sell giant bags of it? The 32 oz plastic jar of it is $8.99.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/15/2021 05:25AM by SoCalMama.

Create an Account or Log In

Membership is free. Simply choose your username, type in your email address, and choose a password. You immediately get full access to the forum.

Already a member? Log In.

Nope...no links. Just check the grocery store.

I like Imperfect Foods. I think you first mentioned it and I looked into it. I got a very nice truffle butter from there.

"There's so much trouble in this world; surrounded by miracles" - Citizen Cope
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login